Skip to content

Badanie umiejętności klinicznych dla studentów medycyny

1 rok ago

630 words

Minęło prawie 40 lat, odkąd student medycyny został przetestowany na swoim łóżku, zanim uzyskał licencję na praktykę medyczną. W 1964 r. Ta część testów na licencje została przerwana z powodu pytań o uczciwość i zasadność. Trzydzieści jeden lat później, w 1995 r., Federacja Państwowych Izb Lekarskich (FSMB) przyjęła nową politykę wzywającą do włączenia takiego badania, stwierdzając, że wdrożenie powinno nastąpić, gdy badanie okazało się ważne, wiarygodne i praktyczne. . 1 Wierząc, że pierwsze dwa kryteria zostały spełnione, National Board of Examiners (NBME) poszło naprzód z planowaniem.
Proponowane badanie to egzamin z oceny umiejętności klinicznych. Osoby badane zobaczą od 10 do 12 standaryzowanych pacjentów w ciągu jednego dnia, po 15 minutach z każdym pacjentem w celu wykonania wywiadu i badania fizykalnego oraz 10 minut na napisanie notatki. Oczekiwany koszt egzaminu wynosi 950 USD – więcej niż połączone koszty z Etapów i 2 badania US Medical Licensing (840 USD). Badanie umiejętności klinicznych będzie przeprowadzane w pięciu lub sześciu lokalizacjach, pozostawiając wielu uczniom ciężar znacznego czasu podróży i kosztów.
Obecnie przeciętny absolwent medycyny ma zadłużenie w wysokości prawie 100 000 USD. Na podstawie kwoty głównej i odsetek naliczonych od pożyczek, szacunki kosztują dwa pierwsze etapy Egzaminu licencjonowania medycznego oraz Egzaminu z oceny umiejętności klinicznych na poziomie ponad 5000 USD na osobę. student. Nasze pytanie brzmi, czy spełnia to wymóg FSMB, aby egzamin był praktyczny. Wiele organizacji, z których wszystkie wspierają szkolenia w zakresie umiejętności klinicznych dla studentów medycyny, sprzeciwiają się badaniu w jego obecnej formie. Należą do nich American Medical Association (AMA), sekcja AMA Medical Student, Association of American Medical Colleges oraz American Medical Student Association.
Dane w dużej mierze pokazują, że obecne strategie oceniania stosowane przez szkoły medyczne nie dokładnie mierzą zdolność uczniów do komunikowania.3 Dane pokazują również, że niektórzy amerykańscy studenci medycyny są zdolni do przekazywania swoich rotacji klinicznych bez odpowiedniego rozwijania tych umiejętności4 i że ta nieadekwatność może przyczyniać się do Prawdopodobieństwo bycia pozwanym za nieuczciwość.5 Dane nie pokazują, że wymaganie od studentów zdania egzaminu z umiejętności klinicznych za około 1000 USD (łącznie 3 000 USD z podróżami i odsetkami) zapobiegnie temu niedostatkowi.
Prosimy FSMB i NBME, aby upewniły się, że jest to właściwa odpowiedź, że uczniowie powinni ponosić ten ciężar, a korzyści przewyższają ciężar. Jeśli nie są pewni, badanie oceny umiejętności klinicznych powinno zostać wstrzymane do czasu rozwiązania tych problemów.
David E. Winchester, BS
University of South Florida College of Medicine, Tampa, FL 33617
Kimberly Ruscher-Rogers, BS
Florida State University College of Medicine, Tallahassee, FL 32306
5 Referencje1. Stanowisko Federacji Państwowych Izb Lekarskich: w celu wsparcia standaryzowanego składnika pacjentów w USMLE. Dallas: FSMB, 2003. (Dostęp do 7 marca 2003 r., Na http://www.fsmb.org.)
Google Scholar
2 Rozdzielczość OSR-AAMC na egzaminie umiejętności klinicznych. Washington, DC: Association of American Medical Colleges, 2003. (Dostęp do 7 marca 2003 r., Na http://www.aamc.org/members/osr/aamcresolution.htm.)
Google Scholar
3. Gomez JM, Prieto L, Pujol R, i in. Ocena umiejętności klinicznych u pacjentów standaryzowanych. Med Educ 1997; 31: 94-98
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. Stillman PL, Regan MB, Swanson DB, i in. Ocena umiejętności klinicznych studentów czwartego roku w czterech szkołach medycznych w Nowej Anglii. Acad Med 1990; 65: 320-326
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
5. Beckman HB, Markakis KM, Suchman AL, Frankel RM. Relacje lekarz-pacjent i nadużycia: lekcje z zeznań powoda. Arch Intern Med 1994; 154: 1365-1370
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
[hasła pokrewne: korona porcelanowa na metalu, silne leki przeciwbólowe na recepte lista, korona na cyrkonie cena ]
[hasła pokrewne: stopa konsko szpotawa, olx warka, hula hop efekty ]

0 thoughts on “Badanie umiejętności klinicznych dla studentów medycyny”