Skip to content

Konsekwencje ewakuacji szpitala po Northridge w Kalifornii, trzęsienie ziemi ad 6

11 miesięcy ago

567 words

Personel szóstej instytucji, obawiając się upadku budynków szpitalnych, zdecydował, że skuteczna ewakuacja jest obowiązkowa. Ten szpital zdecydował się najpierw ewakuować najzdrowszych pacjentów, co pozwoliło na ewakuację dużej liczby pacjentów w krótkim czasie. Zdolność tej instytucji do przeniesienia 334 pacjentów z budynków na otwarte tereny w ciągu dwóch godzin sugeruje, że ewakuacja najzdrowszych pacjentów może być najpierw skuteczną strategią, gdy szybkość jest niezbędna. Z żadną strategią nie wiązały się żadne zgony. Pracownicy sześciu szpitali, które ewakuowali pacjentów, natychmiast przenieśli wszystkich pacjentów przez klatki schodowe za pomocą improwizowanych urządzeń transportowych, takich jak koce, tablice i materace. Wszystkie sześć szpitali było przekonanych, że sprzęt ten jest odpowiedni, co sugeruje, że może nie być konieczne kupowanie takich specjalistycznych urządzeń, jak krzesełka schodowe, nosidełka dla niemowląt i trzęsienia ziemi.
Ośrodek Operacji Ratunkowych w hrabstwie Los Angeles oraz szpitale rejonowe obawiały się możliwych szkód konstrukcyjnych i bezpieczeństwa budynków bezpośrednio po trzęsieniu ziemi. We wszystkich przypadkach inspektorzy budowlani zostali poproszeni o potwierdzenie integralności struktur szpitalnych.
Pracownicy szpitala przeprowadzili wstępne inspekcje, a następnie prywatne firmy lub agencje rządowe. Sześć z ośmiu szpitali przeszło wstępną inspekcję i co najmniej jedną kolejną inspekcję. Jednak dwa z tych sześciu obiektów zostały potępione 3 i 14 dni później, kiedy dalsze badania ujawniły poważne wady strukturalne. Nie mogliśmy zidentyfikować czynników, które doprowadziły do zmiany statusu budynku. Ustalenia te sugerują, że pewien stopień niepewności jest nieodłączny w procesie kontroli, a szpitale początkowo uważane za bezpieczne mogą być później potępione.
Wiele regionalnych planów katastrofy wymaga scentralizowanego kierowania procesem ewakuacji przez centrum operacji kryzysowych. Szpitale dostarczają centrum informacji o liczbie pacjentów, którzy mają być ewakuowani, oraz o stanie zdrowia pacjenta. Następnie ośrodek kontaktuje się z innymi placówkami w okolicy i organizuje transfer pacjentów. Dwa z sześciu szpitali w naszym badaniu, które ewakuowały pacjentów, natychmiast polegały na takiej pomocy w całości lub w części. Pozostałe cztery instytucje, w tym ta, w której szkody strukturalne uznano za stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjentów, zorganizowały transfery bez pomocy Ośrodka Ratownictwa Los Angeles w Los Angeles. Korzystali oni z systemów telefonicznych do kontaktowania się z sąsiednimi szpitalami i organizowania transferów. Te szpitale skontaktowały się z ośrodkiem, aby uzyskać pomoc w znalezieniu transportu, ale także wykorzystały wszystkie pojazdy w okolicy.
Jeśli wielu pacjentów musi zostać wyprowadzonych poza szpital, może być pożądane, aby centrum operacyjno-ratownicze zarządzało transferami, o ile pozwalają na to warunki, ale wydaje się również, że szpitale są w stanie zarządzać transferami niezależnie, jeśli to konieczne. Regionalne plany klęski żywiołowej powinny zawierać przepisy dotyczące niezależnego zarządzania transferami w przypadku, gdy zarządzanie przez centrum nie jest możliwe lub pożądane. Nie jest jasne, jak skuteczna byłaby operacja ewakuacji po trzęsieniu ziemi w Northridge, gdyby komunikacja telefoniczna została całkowicie zakłócona przez pierwsze 24 godziny.
Na koniec, osoby planujące sytuacje awaryjne powinny rozważyć ustanowienie planu awaryjnego w celu zapewnienia natychmiastowej, zaawansowanej opieki medycznej w przypadku, gdy szpitale zostaną przytłoczone lub staną się niefunkcjonalne.
[podobne: umów wizytę u lekarza, tk miednicy, artroskopia biodra nfz ]
[przypisy: przychodnia zdrowie kondratowicza, womp gdańsk, znieczulenie nasiękowe ]

0 thoughts on “Konsekwencje ewakuacji szpitala po Northridge w Kalifornii, trzęsienie ziemi ad 6”