Skip to content

Konsekwencje ewakuacji szpitala po Northridge w Kalifornii, trzęsienie ziemi ad 7

11 miesięcy ago

528 words

Historycznie niewiele uwagi poświęcono scenariuszowi szpitala jako ofiary. W rzeczywistości krajowe systemy klęsk żywiołowych dopiero zaczynają koncentrować się na braku zasobów, aby poradzić sobie z nagłym, znacznym wzrostem liczby pacjentów (moc udaru). Planiści muszą znaleźć twórcze rozwiązania tego problemu, takie jak zakładanie szpitali polowych i korzystanie z alternatywnych miejsc opieki (np. Szkoły, obiekty sportowe lub kościoły). Od stycznia 2001 r. Standardy zarządzania kryzysowego ustanowione przez Wspólną Komisję ds. Akredytacji Organizacji Ochrony Zdrowia wymagają, aby wszystkie akredytowane szpitale określały alternatywne miejsca opieki. Szpitale muszą zapewnić niezbędne leki, sprzęt, personel i dokumentację medyczną na tych stronach. Stworzenie szpitalnego systemu zapasowego w celu zapewnienia ostrej opieki medycznej również może być rozważne. Japońscy naukowcy doszli do podobnego wniosku po trzęsieniu ziemi w 1995 roku w Kobe, w Japonii.11,12 Model reakcji na katastrofę medyczną jest jednym z takich systemów, chociaż nie był na miejscu po trzęsieniu ziemi w Northridge.
Problem pojemności skokowej nie ogranicza się do trzęsień ziemi. Ataki terrorystyczne atakujące duże populacje biologiczną bronią mogą spowodować tysiące ofiar. Żaden szpital nie może wchłonąć tak dużej ilości pacjentów i utrzymać obecnie akceptowanych standardów. Jednym rozwiązaniem jest skorzystanie z udogodnień szpitalnych innych niż jednostki szpitalne, takie jak kliniki lub biura w miejscu pracy, w celu tymczasowego zapewnienia opieki szpitalnej. Inną możliwością jest zabranie pacjentów do wyznaczonych placówek w społeczności. Plan federalny wciąż rozwijany obejmuje tę strategię.14 Ponadto korzystanie z centrów społecznościowych w celu zapewnienia początkowej opieki zachowuje zasoby szpitalne dla najciężej chorych pacjentów.
Nasze odkrycia mają ważne implikacje dla klinicystów, administratorów szpitali, kierowników kryzysowych i naukowców przygotowujących się do ewakuacji szpitali po trzęsieniach ziemi i innych katastrofach o skutkach nagłych, w tym aktach terrorystycznych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez dotację (CMS-9416277) od National Science Foundation.
Poglądy wyrażone w tym artykule niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Departamentu Spraw Weteranów lub rządu USA.
Jesteśmy wdzięczni Nadziei A. Seligsonowi, głównemu inżynierowi z ABS Consulting, dr. Lucile M. Jonesowi, naukowcowi odpowiedzialnemu za badanie geologiczne w południowej Kalifornii oraz Terry owi Andereckowi z Thomas Brothers Maps za pomoc w tym sprawozdaniu; do Ronalda W. Perry ego o pomoc przy instrumencie badania; Erik Auf der Heide o pomoc w napisaniu propozycji dotacji; oraz Robertowi A. Olsonowi, konsultantowi ds. zarządzania kryzysowego, za pomoc w przeprowadzeniu badania.
Author Affiliations
Z Uniwersytetu Kalifornijskiego, Irvine, College of Medicine, Irvine i Departamentu Medycyny Ratunkowej, University of California, Irvine, Medical Center, Orange (CHS); Uniwersytet Medyczny i Nauk o Zdrowiu George a Washingtona oraz Strategiczna Grupa Opieki Ratunkowej, Veterans Health Administration, Departament Spraw Weteranów – oba w Waszyngtonie (KLK); i UCLA School of Medicine, Los Angeles oraz Departament Medycyny Ratunkowej, Harbour-UCLA Medical Center, Torrance, Kalifornia (RJL).
Wyślij prośby o przedruk do dr. Schultza z Wydziału Ratunkowego, Rte. 128, University of California, Irvine, Medical Center, 101 City Dr., Orange, CA 92668 lub w [email protected].
[hasła pokrewne: endometrium z oznakami proliferacji, retinopatia wcześniacza, silne leki przeciwbólowe na recepte lista ]
[hasła pokrewne: uromed koszalin, retinopatia wcześniacza, przychodnia ziemowita wrocław ]

0 thoughts on “Konsekwencje ewakuacji szpitala po Northridge w Kalifornii, trzęsienie ziemi ad 7”