Skip to content

Konsekwencje ewakuacji szpitala po Northridge w Kalifornii, trzęsienie ziemi cd

1 rok ago

526 words

W sumie cztery szpitale zostały ostatecznie zburzone. Selekcja i ruch pacjentów
W pięciu z sześciu szpitali, które natychmiast ewakuowały pacjentów, wydawało się, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa pacjentów, więc szybka ewakuacja została uznana za niepotrzebną. Obiekty te postanowiły najpierw ewakuować najbardziej ciężko chorych pacjentów. Początkowo superwizorzy przenosili pacjentów do bezpieczniejszych obszarów szpitala lub na zewnątrz, korzystając z dostępnych urządzeń, takich jak tablice, wózki inwalidzkie, koce lub prześcieradła i gurneys. Ponieważ windy nie działały, schody służyły do ewakuacji między piętrami. Personel medyczny zwolnił niektórych pacjentów do domu i przekazał resztę do innych szpitali w okolicy. Leki i dokumentacja medyczna towarzyszyły prawie wszystkim pacjentom, którzy zostali przeniesieni do innego miejsca. Członkowie personelu podróżowali z ciężko chorymi pacjentami i pojazdami zawierającymi wielu pacjentów podczas transferu. Personel szpitalny nie towarzyszył pacjentom w stanie stabilnym.
Cztery z sześciu instytucji w grupie natychmiastowej ewakuacji ewakuowały pacjentów z oddziałów intensywnej terapii. Niektórzy z tych pacjentów otrzymywali mechaniczną wentylację. Ponieważ wszystkie te jednostki straciły energię elektryczną, personel szpitalny zapewnił wsparcie wentylacyjne ręcznie. Po krótkim czasie generatory awaryjne przywróciły moc elektryczną wymaganą do wentylacji mechanicznej, z wyjątkiem jednego szpitala. Zapewniono także ręczną wentylację, podczas gdy pacjenci byli ewakuowani i przenoszeni przez ambulans do innych szpitali.
Personel jednej instytucji (szpital 3) uważał, że pacjenci znajdowali się w bezpośrednim niebezpieczeństwie i dlatego chcieli ich ewakuować tak szybko i skutecznie, jak to tylko możliwe. Instytucja ta najpierw przeniosła najzdrowszych pacjentów i z powodzeniem ewakuowała wszystkich 334 pacjentów na otwarte tereny przylegające do budynków w ciągu dwóch godzin, w tym pacjentów w sześciopiętrowej strukturze zawierającej oddział intensywnej terapii. Korzystając z latarek, pracownicy eskortowali najpierw wszystkich pacjentów ambulatoryjnych z budynku przez klatki schodowe, zaczynając od najniższego piętra i idąc w górę. Z powodu rozległych uszkodzeń generatory awaryjne zawiodły, a energia elektryczna była całkowicie nieobecna. Następnie pacjenci, którzy nie mogli chodzić, ale byli w inny sposób samowystarczalni, zostali ewakuowani przy użyciu wózków inwalidzkich i materacy. Ostatecznie pacjenci na oddziale intensywnej terapii zostali wyprowadzeni z budynku. Pracownicy zapewnili ręczną wentylację wszystkim zaintubowanym pacjentom przez łącznie dwie godziny – czas wymagany do przetransportowania wszystkich pacjentów na oddziale intensywnej terapii do bezpiecznych otwartych przestrzeni. W tym momencie personel otrzymał małe przenośne generatory, które dostarczały wystarczającej mocy do obsługi wentylatorów na trawniku. Uwięzione pacjenci nie otrzymali uwagi, dopóki wszyscy pozostali pacjenci nie zostali ewakuowani. Ostatnim pacjentem, który opuścił budynek, była osoba uwięziona za częściowo zwiniętymi drzwiami. Wyspecjalizowany sprzęt, taki jak krzesełka dla niemowląt, krzesła schodowe i prowadnice do trzęsień ziemi, nie był używany w tym szpitalu ani w pozostałych pięciu szpitalach.
Triage i ruch pacjentów nie były poważnymi problemami w dwóch szpitalach, które ewakuowały pacjentów po pewnym czasie
[podobne: terapia uzależnień lublin, korona porcelanowa na metalu, transport medyczny łódź ]
[hasła pokrewne: twardzina ograniczona, wytrzewienie, niedokwasota ]

0 thoughts on “Konsekwencje ewakuacji szpitala po Northridge w Kalifornii, trzęsienie ziemi cd”