Skip to content

Konsekwencje ewakuacji szpitala po Northridge w Kalifornii, trzęsienie ziemi czesc 4

1 rok ago

529 words

Do czasu ewakuacji pacjentów przywrócono moc, umożliwiając korzystanie z wind, które zostały skontrolowane przez personel szpitala i uznane za bezpieczne. Oba szpitale wykorzystały wózki inwalidzkie i wózki inwalidzkie do przemieszczania pacjentów, ewakuując ich, gdy stały się dostępne ambulanse. Zarządzanie transferami
Cztery z sześciu szpitali, które ewakuowały pacjentów, natychmiast skontaktowały się z pobliskimi placówkami, aby zapewnić pacjentom transfer. Chociaż usługa telefoniczna nie działała okresowo, działała wystarczająco konsekwentnie, aby szpitale mogły dokonać takich ustaleń. Spośród pozostałych dwóch szpitali jeden częściowo i częściowo w Los Angeles County Emergency Operations Center zorganizował transfery. Wszystkie sześć szpitali poprosiło ośrodek o wysłanie pojazdów do użytku w transporcie pacjentów.
Pracownicy szpitala przenieśli pacjentów, którzy byli w stanie stabilnym, korzystając z samochodów prywatnych, autobusów publicznych i samochodów dostawczych. Karetki pogotowia i śmigłowce były zarezerwowane dla bardziej poważnie chorych pacjentów, takich jak osoby otrzymujące wspomaganie wentylacji. W bezpośrednim czasie po trzęsieniu ziemi jedna instytucja wykorzystała helikopter telewizyjny do transportu pacjenta z potencjalnym krwawieniem wewnątrzczaszkowym. Ponieważ większość transferów nie odbywała się w trybie nagłym, szpitale rozpowszechniały karetki pogotowia przez cały dzień. W końcu okazało się, że przestrzeń mieści wszystkich pacjentów, mimo że niektóre z nich zostały przewiezione do szpitali odległych o ponad 80 km (50 mil).
Dwie instytucje w tej grupie ewakuowały część swoich pacjentów pediatrycznych do szpitala dziecięcego oddalonego o 32 km (20 mil), w obszarze uważanym za poza strefą trzęsienia ziemi. Szpitalem przyjmującym był Szpital 7 w naszym badaniu. Niektóre dzieci początkowo przeniesione do tego szpitala zostały poddane rewizji, kiedy zostały potępione 14 dni później.
Jeden ze szpitali, który ewakuował pacjentów po opóźnieniu, polegał na centrum operacji w hrabstwie Los Angeles w celu zorganizowania transferu; inny szpital znalazł miejsca docelowe dla pacjentów niezależnie. Niewielka liczba szpitali wykluczyła statystyczną analizę czasu potrzebnego na ewakuację. Nie było jednak znaczącej różnicy w czasie niezbędnym do zakończenia procesu ewakuacji między szpitalami, które opierały się na Centrum Operacji Nagłych i tymi, które organizowały transfery niezależnie (Tabela 2). Wszystkie obiekty zależały głównie od komunikacji telefonicznej (linie stacjonarne, telefony komórkowe i faksy) w celu koordynowania tych transferów.
Wszystkie szpitale prowadziły dzienniki, które dopasowywały nazwiska pacjentów do instytucji, do których zostały przeniesione. Członkowie rodziny, którzy skontaktowali się z ewakuowanymi szpitalami, zostali skierowani do ośrodków, w których przyjmowano pacjentów.
W wyniku procesu ewakuacji nie doszło do śmierci. Jeden pacjent niezamieście ekstubował się podczas ewakuacji, ale został ponownie zinterpretowany bez incydentów. Badani nie zgłaszali żadnych innych zdarzeń niepożądanych związanych z procesem ewakuacji wśród pacjentów lub personelu.
Dyskusja
Usługi szpitalne odgrywają kluczową rolę w początkowej odpowiedzi medycznej na duże trzęsienia ziemi, ale stabilność sejsmiczna obiektów szpitalnych pozostaje niepewna
[hasła pokrewne: nowy szpital w nakle i szubinie, dermatologia dziecięca, nfz sanatoria kolejka oczekujących ]
[hasła pokrewne: nowy szpital w nakle i szubinie, euromedicus, kręcenie hula hop efekty ]

0 thoughts on “Konsekwencje ewakuacji szpitala po Northridge w Kalifornii, trzęsienie ziemi czesc 4”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: sklep z odżywkami warszawa[…]

  2. może ktoś wie, jak szybko (w dniach) można i należy podjąc rehabilitację u chorego z nadciśnieniem