Skip to content

Wybuch zapalenia spojówek wywołany przez nietypowe Streptococcus pneumoniae ad 7

11 miesięcy ago

535 words

Typowe pneumokoki mają kapsułkę polisacharydową, która jest uważana za kluczowy czynnik wirulencji. Spośród 14 643 izolatów pneumokoków powodujących chorobę inwazyjną w latach 1998-2001, 99,6% miało rozpoznawalny serotyp okrywowy (dane niepublikowane). Reasocjacja DNA-DNA jest uważana za ostateczny test do oceny gatunku.22 Wstępne wyniki takich testów wskazują, że ten niezakapsułkowany szczep to S. pneumoniae (dane niepublikowane). Inne zebrane do tej pory dowody, w tym wrażliwość izolatu na optochinę, rozpuszczalność w żółci, reakcja na sondę DNA, wyniki typowania sekwencji multilocus i sekwencjonowanie 16S rRNA, również sugerują, że szczep ten jest pneumokokiem. Potrzebne są dalsze badania, aby wyjaśnić, w jaki sposób, w przeciwieństwie do typowych pneumokoków, niektóre niezakapsułkowane szczepy są zdolne do wywoływania dużych ognisk i powodują raczej zapalenie spojówek niż inne zespoły pneumokokowe. Wysoki wskaźnik ataku sugeruje, że niewielu studentów miało wcześniejszą odporność na ten szczep. Brak kapsułki może ograniczyć zdolność tego szczepu do wywoływania poważniejszych zakażeń. Wybuchy zapalenia spojówek nie są niczym niezwykłym. Duże ogniska adenowirusowego zapalenia spojówek wystąpiły w bazach wojskowych, 23 w klinikach oka, 24, 25 iw ośrodkach opieki nad dziećmi26. Opisano również ogniska bakteryjnego zapalenia spojówek, w tym zapalenie spojówek w szkołach, 27 ośrodków opieki nad dziećmi, 28 i społeczności, 29 i moraxella zapalenie spojówek w szkole z internatem30. Wcześniejsze wybuchy epidemii przypisano przeniesieniu ze wspólnego źródła lub długotrwały bliski kontakt z osobami dotkniętymi. Chociaż odnotowano niewiele poważnych wybuchów pneumokokowego zapalenia spojówek, ten szczep pneumokoków wydaje się być dobrze przystosowany do środowiska uczelnianego. Szczep epidemii był identyczny na PFGE dla szczepów, które spowodowały wybuchy zapalenia spojówek wśród studentów w Nowym Jorku i Kalifornii w 1980 roku; dowody zarejestrowane na stronie internetowej Multi Locus Sequence Typing16 wskazują, że ten niekapsułkowany szczep występuje również w Europie. Żadne ogniska wywołane przez ten szczep nie były zgłaszane przez 20 lat, chociaż odnotowano ogniska z powodu innych niepokrytych pneumokoków. Nieotoczkowany pneumokok, który różnił się od naszego szczepu wirusa PFGE, spowodował wybuch epidemii wśród studentów w Illinois w 1981 r.10. W 1996 r. Szczep różniący się od szczepów oligonukleotydów BOXA1R z 1980 i 1981 r. Według analizy PCR spowodował wybuch zapalenia spojówek wśród uczestników wojskowej szkoły treningowej w Illinois.9
W czasie epidemii żaden z pracowników ośrodka zdrowia nie rozwinął zapalenia spojówek pomimo regularnego przepływu pacjentów przez kliniki. Doświadczenie to różni się znacznie od innych zgłaszanych przypadków adenowirusowego zapalenia spojówek, w których ośrodki opieki zdrowotnej służyły jako wzmacniacze, a do zakończenia epidemii wymagane były ścisłe praktyki w zakresie kontroli zakażeń.25 Brak zapalenia spojówek wśród narażonych pracowników służby zdrowia sugeruje że kontakt z zakażonymi pacjentami w warunkach opieki zdrowotnej nie jest skuteczną drogą transmisji pneumokokowego zapalenia spojówek.
Wykorzystaliśmy elektroniczne źródła danych, aby przyspieszyć pozyskiwanie danych, analizy i działania w zakresie zdrowia publicznego18. W 2000 r. Dartmouth uplasowało się jako piąta najbardziej oprzewodowana uczelnia w kraju.31 Administracja uczelni regularnie korzysta ze środków elektronicznych do kontaktowania się ze studentami i przeprowadzania ankiet.
[hasła pokrewne: olx brzeszcze, artroskopia biodra nfz, terapia uzależnień lublin ]
[patrz też: podwyższona amylaza, socjopata cechy, olx brzeszcze ]

0 thoughts on “Wybuch zapalenia spojówek wywołany przez nietypowe Streptococcus pneumoniae ad 7”